На 30 април, Трета Неделя след Пасха – на светите Мироносици, с благословението на Негово Високопреосвещенство Пловдивския митрополит Николай, Знеполският епископ Арсений - викарий на митрополита, възглави архиерейска света Литургия в митрополитския храм "Св. вмчца Марина" в Пловдив.
С епископа съслужиха: архимандрит Максим, свещеноиконом Деян Стоенчев – духовен надзорник при Пловдивска митрополия, храмовото духовенство, митрополитските протодякон Илиян Александров и дякон Ангел Ангелов.
Песнопенията изпълни смесеният хор при храм „Св. вмчца Марина” с диригент Росица Димова.
Да възхвалят светите Мироносици и да съучастват с молитви в благодатта на светата Литургия дойдоха множество благочестиви миряни. Боголюбивият народ носеше и в Третата Неделя след Пасха дълбока, неподправена и силна радост от Христовото Възкресение.
По време на богослужението Преосвещеният епископ Арсений прочете слово за празника, в което говори за житейския подвиг на Мария Магдалина, Мария Яковова, Саломия и други жени-мироносици, чиито имена не знаем, които не изоставили Господ Иисус Христос и по трудните пътища, и в Страстната седмица, и дори на Кръста, за което били удостоени да станат първите свидетели на Възкресението на Спасителя.
Архиереят посочи и силната вяра и смелостта на тайните ученици Йосиф и Никодим, които се разкрили като следовници и ученици на Господа, когато се явили пред Пилат, за да измолят Тялото Христово.
В края на богослужението викарният епископ преподаде светителския архипастирски благослов на Високопреосвещения Пловдивски митрополит Николай с всепобедния пасхален поздрав „Христос Воскресе!” Епископ Арсений честити празника и отправи поздрав до всички жени-християнки, като им благодари за вярата, надеждата и любовта към Светата Църква.
По инициатива на храмовото духовенство и църковните настоятели на всички жени, присъствали на светата Литургия, бе подарена по една красива роза като израз на признателност за техния собствен житейски подвиг.
На 23 април, Втора Неделя след Пасха – Томина, с благословението на Негово Високопреосвещенство Пловдивския митрополит Николай, Знеполският епископ Арсений – викарий на митрополита, възглави архиерейска света Литургия в митрополитския храм „Св. вмчца Марина“ в Пловдив.

Велики Петък е най-скръбният ден, в който възпоменаваме поруганието, страданията, смъртта и погребението на Господ Иисус Христос. Ден, в който всеки християнин в едно с цялото творение съпреживява смъртта и погребението на Богочовека с надеждата да станем съпричастни и на Неговото славно Възкресение за вечен живот.